2018/10/11 – PROIECT: Achiziție de mobilier școlar

Asociația Părinților Elevilor Școlii „Mihai Eminescu” Pitești (APESMEP) a achiziționat la data de 11.10.2018 un număr de 31 de seturi de mobilier individual (masă și scaun) pentru dotarea unei săli de clasă.

Achiziția s-a derulat la cererea părinților, membrii APESMEP, prin donații și sponsorizări, care au dorit înlocuirea vechiului mobilier școlar, pus la dispoziția elevilor de către unitatea de învățământ, cu unul nou, modern.

În acest moment,  numărul sălilor de clasă care au fost au fost dotate în ultimii ani cu cu mobilier școlar modern, prin eforturile și implicarea APESMEP, a ajuns la 18.

Ca de fiecare data, toate bunurile achizitionate de APESMEP, intră, cu documentație conformă legislației în vigoare, în patrimoniul instituției de învățământ.

Vă mulțumim pentru sprijin!

Pr. Alin Neagoe
Președinte APESMEP