2018/10/12 – PROIECT: Spații educaționale și de recreere în aer liber

La data de 12.10.2018, Asociația Părinților Elevilor Școlii Mihai Eminescu Pitești  (APESMEP) a finalizat execuția unui al doilea spațiu educțional în aer liber, cu două componente: o zona de desfășurare a lecțiilor în aer liber și o zonă de loc de joacă.

Un proiect care s-a derulat pe perioada a trei ani și care s-a bucurat de sprijinul, implicarea și voluntariatul multor membri ai APESMEP, dar și a unor parteneri precum  Energomontaj Grup SRL, Johnson Controls Romania SRL, Hidro Gaz Pipe SRL, DFS Center Grup SRL si Serviciul ADP din cadrul Primăriei Municipiului Pitești.

Este al doile spațiu de acest tip, după cel amenajat la începutul acestui an scolar,  în parcul din fața instituției de învățământ.

Mulțumim tuturor pentru sprijin.

Președinte APESMEP,
Pr. Alin NEAGOE