2021/01/30 – PROIECT: Platforma educațională proprie Teleșcoala integrată în Google Classroom prin Google Meet

Școala Gimnazială Mihai Eminescu Pitești este pregătită de orice scenariu ce va fi impus de autorități, din 08.02.2021 data debutului semestrului al II-lea 2020/2021, în învățământul preuniversitar de stat.

Cu sprijinul Asociației Părinților Elevilor Școlii Gimnaziale Mihai Eminescu Pitești (APESMEP), instituția noastră a introdus propria platformă educațională de tip TELEȘCOALA în contul instituției de învățământ Google Classroom, prin Google Meet.

Soluția oferă continuitate și aplicabilitate indiferent de implicațiile contextului epidemiologic din România, din perioada imediat următoare.