2022/09/04 – PROIECT: Grupuri sanitare fete reabilitate la Școala ,,Mihai Eminescu” Pitești


Asociația Părinților Elevilor Școlii Gimnaziale ,,Mihai Eminescu” Pitești (APESMEP) a reabilitat complet, în vara anului 2022, grupurile sanitare fete de la parter, etajul 1 și etajul 2 ale corpului principal de clădire aparținând Școlii Gimnaziale ,,Mihai Eminescu” Pitești

Aceasta a fost o primă etapă a unui proiect așteptat de mult timp de beneficiarii actului educațional, implementată pentru grupurile sanitare ale fetelor, urmând ca în vara viitoare să fie derulată etapa a doua ce vizează reabilitarea grupurilor sanitare băieți.

Conducerea Școlii Gimnaziale ,,Mihai Eminescu” Pitești mulțumește APESMEP pentru sprijin și implicare în atragerea de fonduri extrabugetare în scopul materializării acestui proiect. Mulțumirile se duc către membrii cotizanți ai APESMEP, părinților care au redirecționat 3,5% din impozitul pe venit ale unor persoane juridice, către APESMEP, și, nu în ultimul rând, către mai multe firme private care au sponsorizat această investiție.


Mulțumim!