2023/09/03 – PROIECT: Reabilitarea holului de la parterul Școlii Mihai Eminescu Pitești


Una din cele mai mari realizări din ultimii ani ale Asociației Părinților Elevilor Școlii Gimnaziale Mihai Eminescu Pitești, o constituie reabilitarea completa, în vara acestui an, a holului de la parterul corpului principal de clădire a Școlii Gimnaziale Mihai Eminescu Pitești.

Acesta a fot un proiect care a implicat schimbarea ușilor de acces, a instalațiilor termice, reorganizarea circuitelor unor instalații electrice, de comunicații IT și de securitate internă, reparația completă a pereților și finisarea unor suprafețe cu materiale moderne, de ultimă generație, de tip tarkett, cu înaltă rezistență la trafic.

În perioada următoare urmează a se finaliza operațiunile de amenajare a părții superioare a pereților laterali în vederea afișării performanțelor elevilor școlii, rezultatelor în proiecte, etc.

Conducerea unității de învățământ mulțumește tuturor partenerilor, persoane fizice și persoane juridice, care au contribuit la finalizarea acestui proiect.