Smart Office Solutions

Date generale

Smart Office Solutions S.R.L. este o companie cu capital integral privat,  cu 17 angajati, care a luat naştere în anul 2006 reprezentând o alternativă viabilă pentru tratarea diferitelor probleme din domeniile IT & C, a sistemelor antiefracţie, antiincendiu, de acces, de interfonie şi video interfonie, de televiziune cu sistem închis, precum si a diferitelor automatizări şi lucrări electrice, oferind soluţii profesionale, perfect adaptate oricărui spaţiu rezidenţial sau comercial, în domeniul privat sau guvernamental, educaţional, industrial, bancar etc.. Astfel, misiunea noastră este să venim în întâmpinarea cerinţelor clienţilor noştri şi potenţialilor clienţi şi să le depăşim aşteptările printr-o ofertă de servicii complete, la un raport calitate-preţ fără concurenţă.

Traininguri si specializari

Competenţa, expertiza şi profesionalismul personalului Smart Office Solutions sunt dobândite printr-o perpetuă instruire în training-uri de specializare şi prin experienţa acumulată în activităţile cotidiene, calităţi reflectate de certificările obţinute şi de colaborările încheiate:

Licenţă de funcţionare nr. 1479/T/15.10.2008 agreată de Inspectoratul General al Poliţiei Române:

• instalarea sistemelor de alarmare împotriva efracţiei;
  • întreţinerea sistemelor de alarmare împotriva efracţiei;
  • proiectarea sistemelor de alarmare împotriva efracţiei.

Licenţă nr. 2968/4.12.2012,  emisa de IGSU pentru proiectare,  si licenta nr. 2309/7.06.2012 executie si service pentru sisteme si instalatii de semnalizare alarmare si alertare in caz de/ incendiu.

Autorizare ANRE nr.10584/15.12.2014  pentru proiectare si executare si interioare pentru constructii civile si industriale, bransamente aeriene si subterane.

Servicii

Oferim o gamă largă de servicii si produse:

• suport tehnic telefonic şi la cerere;
  • suport tehnic prin contract;
  • consultanţă IT pentru achiziţionare de echipamente;
  • telefonie, conexiuni telefonice, instalare şi programare centrale telefonice;
  • instalare/reinstalare sisteme de operare;
  • diagnosticare hardware/software/reţelistică;
  • depanare hardware/software/reţelistică;
  • televiziune cu sistem închis, precum si a diferitelor automatizări şi lucrări electrice, oferind soluţii profesionale, perfect adaptate oricărui spaţiu rezidenţial sau comercial, în domeniul privat sau guvernamental

De asemenea, oferim servicii complete de întreţinere a retelelor voce/date :

• depanare echipamente periferice: imprimante, copiatoare, multifuncţionale;
  • Solutii wireless;
  • back-up şi recuperare date;
  • proiectare şi realizare reţele structural voce/date
  • lucrări de modernizare a reţelelor existente;
  • întreţinerea reţelelor structurale   existente;

Combinand servicii de calitate si produse profesionale, cu o atentie deosebită fata de fiecare client, am devenit una dintre cele mai bune alegeri in domeniul sistemelor de securitate si incendiu:

• consultanta in domeniul securitatii
  • proiectarea sistemelor  de securitate ( Efractie , CCTV si Control acces)
  • Proiectare sisteme detectie incendiu
  • Instalare sisteme Securitate ( Efractie , CCTV si Control acces)
  • instruirea personalului
  • service garantie si postgarantie, intretinere ,mentenanta
  • consultanţă necesară în alegerea unui sistem sau echipament, care să ofere confortul şi siguranţa de care aveţi nevoie, sau de a fi în cadrul reglementărilor  legale din domeniu cât şi a  ultimelor tendinţe de pe piaţă, la un raport calitate-preţ optim.

Produse

Prin gama bogata de produse, firma noastra  va ofera solutii complete, adaptate oricarui spatiu, rezidential sau comercial:

• sisteme avertizare şi alarmare în caz de efracţie
  • sisteme de control al accesului si pontaj automat
  • sisteme profesionale de supraveghere video
  • sisteme  detectie incendiu
  • sisteme de interfonie si videointerfonie
  • Automatizari & BMS