![](https://scoala11.eu/wp-content/uploads/2023/12/IMG_1574-1024x341.jpg)
În vara anului 2016, cu prilejul reabilitării curții interioare a școlii și a intrării elevilor, s-a luat decizia amplasării unui catarg pe care să fie arborat drapelul național al României. O lucrare complexa ce avea să dea o încărcătură simbolistica aparte, o notă de patriotism tinerei generații, o dimensiune concretă a apartenenței la românitate. Lăsăm tuturor generațiilor următoare îndemnul de a face în așa fel încât drapelul să fluture și să emane mândrie în sufletele românilor.
![](https://scoala11.eu/wp-content/uploads/2023/12/IMG_8340.jpg)
![](https://scoala11.eu/wp-content/uploads/2023/12/IMG_7916-768x1024.jpg)
![](https://scoala11.eu/wp-content/uploads/2023/12/IMG_5271.jpg)
![](https://scoala11.eu/wp-content/uploads/2023/12/IMG_7267-1024x851.jpg)
![](https://scoala11.eu/wp-content/uploads/2023/12/IMG_9092.jpg)
![](https://scoala11.eu/wp-content/uploads/2023/12/d7f16213-b425-41f2-89d6-a5b5d7cfa8ac-1024x507.jpg)
![](https://scoala11.eu/wp-content/uploads/2023/12/Drapelul-1.jpg)