2023/09/03 – PROIECT: Reabilitare grupuri sanitare băieți la Școala ,,Mihai Eminescu” Pitești


În vara anului 2023, Asociația Părinților Elevilor Școlii Gimnaziale Mihai Eminescu Pitești (APESMEP) a reabilitat complet grupurile sanitare băieți de la parter, etajul 1 și etajul 2 ale corpului principal de clădire aparținând Școlii Gimnaziale ,,Mihai Eminescu” Pitești.

Aceasta este o a doua etapă a unui proiect așteptat de mult timp de beneficiarii actului educațional, care s-a derulat pe parcursul a doi ani, inițiat în 2022 pentru grupurile sanitare ale fetelor, și continuat în 2023 pentru grupurile sanitare băieți.

Conducerea Școlii Gimnaziale ,,Mihai Eminescu” Pitești mulțumește APESMEP pentru sprijin și implicare în atragerea de fonduri extrabugetare în scopul materializării acestui proiect. Mulțumirile se duc către membrii cotizanți ai APESMEP, părinților care au redirecționat 3,5% din impozitul pe venit ale unor persoane juridice, către APESMEP, și, nu în ultimul rând, către mai multe firme private care au sponsorizat această investiție.


Informații referitoare la prima etapă a proiectului, a reabilitării grupurilor sanitare fete, găsiți AICI.


Mulțumim!