Grupuri sanitare reabilitate la Școala Mihai Eminescu PiteștiAsociația Părinților Elevilor Școlii Gimnaziale Mihai Eminescu Pitești (APESMEP) a reabilitat complet grupurile sanitare fete de la parter, etajul 1 și etajul 2 ale corpului principal de clădire aparținând Școlii Gimnaziale Mihai Eminescu Pitești.

Acesta este un proiect așteptat de mult timp de beneficiarii actului educațional, implementat în vara acestui an pentru grupurile sanitare ale fetelor, urmând ca în vara viitoare să fie implementat și pentru grupurile sanitare băieți.

Conducerea Școlii Gimnaziale Mihai Eminescu Pitești mulțumește APESMEP pentru sprijin și implicare în atragerea de fonduri extrabugetare în scopul materializării acestui proiect. Mulțumirile se duc către membrii cotizanți ai APESMEP, părinților care au redirecționat 3,5% din impozitul pe venit către APESMEP și, nu în ultimul rând, către mai multe firme private care au sponsorizat această investiție.