Școala Gimnazială Mihai Eminescu Pitești are doi elevi calificați la Faza Națională a Olimpiadei Naționale de Matematică, Ediția 2019

La data de 16.03.2019, s-a desfășurat faza județeană a Olimpiadei Naționale de Matematică, ediția 2019. În urma afișării rezultatelor finale, Școala Gimnazială Mihai Eminescu Pitești are doi elevi (direct) calificați la faza națională a competiției:

Emanuel MAZĂRE, clasa a V-a E, locul I

Robert Ștefan RĂDULESCU, clasa a VIII-a B, locul I

Îl felicităm pentru performanța lor, le mulțumim pentru contribuția pe care o aduc imaginii instituției noastre de învățământ și le dorim succes la faza națională!

Subiectele și baremele la faza județeană a Olimpiadei Naționale de Matematică, ediția 2019, pot fi vizualizate accesând link-ul https://ssmr.ro/bareme

Rezultatele finale complete ale fazei județene Argeș, a Olimpiadei Naționale de Matematică, ediția 2019, sunt disponibile în fisierele PDF atașate si pe site-ul ISJ Arges:

ELEVI-CALIFICATI-la-etapa-nationala-a-ONM-jud-AG-

Rezultate-finale-ONM