Echipa de baschet băieți – campioană județeană

Vineri 28 și sâmbătă 29 februarie 2020, în sala de sport a Colegiului Național ”Ion C. Brătianu” din Pitești s-au desfășurat meciurile de baschet din cadrul Olimpiadei Naționale a Sportului Școlar (ONSS), faza pe județ, la fete și băieți.

Echipa de baschet băieți a Școalii Gimnaziale ”Mihai Eminescu” Pitesti și-a păstrat titlul de campioana județeană calificându-se la etapa pe zonă a ONSS, care se va desfășura la Râmnicu-Vâlcea, în perioada 20-22 Martie 2020.

În aceeași competiție echipa de baschet fete de la Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu” din Pitești, a ocupat locul al 2-lea în Argeș.

Echipele reprezentative de baschet ale școlii sunt antrenate de către profesorul Paraschiv Cristian.

Succes echipei de baschet băieți a Școlii Gimnaziale ”Mihai Eminescu” Pitești la fazele următoare ale  ONSS, ediția 2019/2020!