Împreună să dăruim zâmbete de Crăciun

În fiecare an, în preajma sărbătorilor de Crăciun, vrem să punem un zâmbet pe chipurile copiilor sărmani din comunitatea noastră. În acest an vă invităm să FIŢI ŞI VOI UN MOȘ CRĂCIUN. Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” Pitești se implică în desfășurarea campaniei umanitare „Împreună să dăruim zâmbete de Crăciun”, iniţiată de I.Ş.J. Argeș în parteneriat cu C. C.D. Argeș și Asociaţia „Puterea Zâmbetului”.

În acest sens, vă invităm ca în zilele de 17-18. 12.2020 să aduceți la sediul școlii, sub bradul de Crăciun, „cutia dumneavoastră cu zâmbete” care poate conține dulciuri/alimente neperisabile, articole vestimentare noi, cărți, rechizite școlare, produse de igienă personală, jucării și mesajul/felicitarea/scrisoarea cu urări adresată copilului beneficiar.

Pe cutia frumos ambalată (tip cadou) să specificați: pentru o fată / un băiat și vârsta.

Pentru buna desfășurare a campaniei și pentru respectarea normelor de protecție sanitară în contextul actual, vă rugăm să luați legătura cu profesorul diriginte / învățătorul.

Crăciun Fericit!