,,Let’s do it, Romania!” la Școala Mihai Eminescu PiteștiZiua Națională a Curățeniei a fost sărbătorită în cadrul Școlii Gimnaziale „Mihai Eminescu” Pitești prin inedita, dar tradiționala activitate de ecologizare desfășurată sub egida „Let’s do it, Romania!”.

Sfidând vremea tomnatică și ploaia care îmbiau la somn, elevii, însoțiți de părinți și de cadrele didactice ale școlii s-au mobilizat pentru a curăța cartierul de deșeuri. Astfel, au reușit să imprime propriul exemplu asupra celorlalți locuitori, asupra oamenilor de toate vârstele, care își doresc să protejeze mediul înconjurător, conștientizând importanța curățeniei.

Pentru un viitor verde, ne dorim cât mai multe astfel de acțiuni și mulțumim tuturor participanților care au dedicat parte din timpul lor pentru a face o schimbare în lumea în care trăim!

Vă mulțumim pentru implicare!