![](https://scoala11.eu/wp-content/uploads/2020/10/2020_LuminaMath_Poster.jpg)
Fundația Lumina Instituții de Învățământ organizează în acest an cea de-a XXIV-a ediție a Concursului Național de Matematică LuminaMath.
Ca în fiecare an, Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” Pitești susține participarea elevilor săi, conform tradiției.
![](https://scoala11.eu/wp-content/uploads/2020/10/LuminaMath-Logo-2020.png)
Ediția din acest an se va desfășura gratuit, pentru elevii claselor II-VIII, și va avea un format ușor diferit față de anul trecut: Etapa Online desfășurata sub forma a doua faze și Etapa Scrisă.
Pentru o mai bună informare în legătură cu toate detaliile de participare din acest an, vă rugăm să consultați Regulamentul oficial al concursului accesând: https://luminamath.ro/regulament.html
![](https://scoala11.eu/wp-content/uploads/2020/10/gm_25_ani_lumina_logo_light.png)
Succes!