Proiect educaţional de voluntariat ”Suflet pentru suflet”


Sărbătorile de iarnă reprezintă un prilej de bucurie pentru toți copiii!


Sprijinirea copiilor cu nevoi materiale şi sociale speciale, prin implicarea elevilor Școlii Gimnaziale „Mihai Eminescu” Pitești în acţiuni de caritate, cu scopul formării şi dezvoltării de abilităţi şi aptitudini este menită să contribuie la optimizarea dezvoltării personale a elevilor.

Astăzi elevi din clasele a VI a A, a VI a D, a VII a C însoțiți de doamnele profesoare Isăroiu Aurelia, Chioveanu Ștefania, Pascu Bianca au împărțit cadouri copiilor din Grădinița Specială „Sfânta Elena” Pitești.

Am fost așteptați cu colinde, poezii și ne-am bucurat împreună de sosirea lui Moș Crăciun.

Ne bucurăm că azi am putut să le oferim puțină fericire acestor copii minunați, care merg în fiecare zi la grădiniță și care se chinuie să răzbată în această societate.

Această inițiativă are la bază promovarea dragostei, prieteniei, înțelegerii și întrajutorarea între semeni, pentru formarea omului în comunitate.