Rezultate remarcabile la Olimpiada Națională de LingvisticăEchipa de organizare a etapei naționale a Olimpiadei de Lingvistică, a făcut publice, pe pagina de facebook, punctajele și premiile elevilor participanți la această prestigioasă competiție școlara.

Școala Gimnazială Mihai Eminescu Pitești a obținut la ediția 2021/2022 un număr de 6 medalii (una de aur, trei de argint și două de bronz) și o mențiune onorabilă.Haiducu Andrei-Vlad, clasa a V-a C, medalia de aur

Andreică Ioana, clasa a V-a F, medalia de argint

Tache Irina-Ioana, clasa a VI-a G, medalia de argint

Arman Răzvan-Mihai, clasa a VI-a G, medalia de argint

Lixandra Albert, clasa a V-a A, medalia de bronz

Loghinescu Alexandru-Vasile, clasa a VI-a G, medalia de bronz

Băbuși Alexandru-Ștefan, clasa a VI-a G, mențiune onorabilăRezultatele complete ale competiției, cu finalitate la nivel internațional, sunt disponibile aici.


Felicitări!