,,Zâmbete de Crăciun” 2022 – campanie umanitară a Asociației Părinților Școlii Mihai Eminescu PiteștiAsociația Părinților Elevilor Școlii Gimnaziale Mihai Eminescu Pitești (APESMEP) a adus zâmbete pe chipul unor elevi ai Școlii Gimnaziale Mihai Eminescu Pitești, aflați în situații speciale.


Elevii, selectați în baza unor criterii umanitare, conform datelor deținute de Școala Gimnazială Mihai Eminescu Pitești, au primit carduri de cumpărături la magazinele unui brand cunoscut ce derulează activități în marile centre comerciale.APESMEP și Școala Gimnazială Mihai Eminescu Pitești mulțumesc pentru inițiativă sponsorului SC Practo General Instant SRL. La mulți ani!


Este al doilea an în care inițiatorii au pus în practică acest proiect umanitar. Inițiativa similară, din anul anterior, poate fi vizualizată aici.