Concurs de Fotografie CONSILIUL EUROPEI 70

Școala Gimnazială Mihai Eminescu Pitești promovează Concursul de Fotografie dedicat aniversării a 7️0 de ani de la înființarea Council of Europe. Concursul este deschis elevilor cu vârsta peste 1️3 ani, care locuiesc într-unul din statele membre.

Termen-limită pentru înscrierea fotografiilor, direct pe Instagram: 3️0 aprilie 2019, 0:00 CET.

Scopul competiției este implicarea unui număr cât mai mare de tineri în proiectul aniversar al Consiliului Europei, pentru a încuraja reflecția asupra conceptelor europene – drepturile omului, democrație, stat de drept, dar și asupra legăturilor dintre cele 47 țări și dintre cele 840 de milioane de locuitori ai acestora, asupra realităților, provocărilor, așteptărilor și speranțelor lor pentru un viitor mai bun.
Mai multe detalii sunt disponibile pe site-ul competiției:

ConsiliulEuropei70 #concurs