Proiectul ZICI ca să ȘTIM, 2019 implementat de Citim Împreună România

1 februarie 2019 Ziua Internaţională a Cititului Împreună
Se află la a treia ediţie, anul acesta tematica adresându-se domeniului ştiinţelor.

Şcoala Gimnazială Mihai Eminescu Pitești apreciază această iniţiativă extinsă deja la scară internaţională şi vă invită să vă alăturaţi pentru a celebra iubirea de carte şi lectură, frumuseţea de a împărtăşi cunoaşterea împreună, în sala de clasă, la bibliotecă, în familie.

Pe site-ul http://citimimpreunaromania.ro al grupului Citim Împreună România, puteți găsi informații despre acest proiect.

,,Citim Împreună România este încântat să împărtășească aici această hartă Google pe care sunt marcați mulți dintre partenerii noștri înregistrați pentru ediția din acest an a proiectului ZICI ca să ȘTIM. Când o privim, parcă auzim deja vocile care răsună în fiecare colț al României, într-un crescendo, ca un minunat cor, citind împreună cu copiii, crescând astfel șansele lor de a îndrăgi cărțile și de a excela la citire. Bucurați-vă de o săptămână deosebită pregătindu-vă pentru minunata experiență de citire împreună, vineri 01.02.2019”.

Coordonatori proiect,
Prof. Corina DUMITRESCU
Bibliotecar, Liliana DUMITRU