![](https://scoala11.eu/wp-content/uploads/2019/01/image-1.png)
1 februarie 2019 – Ziua Internaţională a Cititului Împreună
Se află la a treia ediţie, anul acesta tematica adresându-se domeniului ştiinţelor.
![](https://scoala11.eu/wp-content/uploads/2019/01/citim_impreuna_afis_site.jpg)
Şcoala Gimnazială Mihai Eminescu Pitești apreciază această iniţiativă extinsă deja la scară internaţională şi vă invită să vă alăturaţi pentru a celebra iubirea de carte şi lectură, frumuseţea de a împărtăşi cunoaşterea împreună, în sala de clasă, la bibliotecă, în familie.
Pe site-ul http://citimimpreunaromania.ro al grupului Citim Împreună România, puteți găsi informații despre acest proiect.
![](https://scoala11.eu/wp-content/uploads/2019/01/image.png)
,,Citim Împreună România este încântat să împărtășească aici această hartă Google pe care sunt marcați mulți dintre partenerii noștri înregistrați pentru ediția din acest an a proiectului ZICI ca să ȘTIM. Când o privim, parcă auzim deja vocile care răsună în fiecare colț al României, într-un crescendo, ca un minunat cor, citind împreună cu copiii, crescând astfel șansele lor de a îndrăgi cărțile și de a excela la citire. Bucurați-vă de o săptămână deosebită pregătindu-vă pentru minunata experiență de citire împreună, vineri 01.02.2019”.
Coordonatori proiect,
Prof. Corina DUMITRESCU
Bibliotecar, Liliana DUMITRU