Școala Gimnazială Mihai Eminescu Pitești are cinci medalii la faza națională a Olimpiadei Naționale de Matematică, ediția 2022A 72-a Olimpiadă Națională de Matematică, eveniment major al matematicii preuniversitare, atât de aşteptat de minţile ascuţite ale elevilor pasionaţi de matematică, s-a desfăşurat anul acesta în trei oraşe cu tradiţie din România: Constanţa, Iaşi şi Piatra Neamţ.


Îl felicităm pe toți cei cinci elevi ai Școlii Gimnaziale Mihai Eminescu Pitești pentru premiile / medaliile obținute și le mulțumim pentru contribuția pe care o aduc imaginii instituției noastre de învățământ.


David MARGHIDAN, Clasa a VII-a, Premiul I, Medalie de Aur

Emanuel MAZĂRE, Clasa a VIII-a, Mențiune, Medalie de Aur

Andrei-Vlad HAIDUCU, Clasa a V-a, Medalie de Bronz

Malina-Carla PAVEL, Clasa a VII-a, Madalie de Bronz

Mario-Ștefan STAN, Clasa a VIII-a, Medalie de Bronz

Site-ul oficial al ediției din acest an a Olimpiadei Naționale de Matematică, este https://onm.univ-ovidius.ro/


Rezultatele complete sunt disponibile accesând https://ssmr.ro/onm2022