A apărut „Aripi”, 95-96/2020

Salutăm apariţia numărului dublu Aripi 95-96/2020 (Ianuarie 2020), în același format editorial de înaltă ținută ca cele trei apariții ale anului 2019, în care veți găsi articole și creații literare ale elevilor Școlii Gimnaziale „Mihai Eminescu” ce reflectă gândurile, trăirile și preocupările acestora despre copilărie și despre timp! Inocență, dar și surprinzătoare profunzime, culoare și vis, toate cuprinse între paginile unei reviste școlare de valoare!

Felicitări colectivului redacțional și profesorilor îndrumători!

În 2019 am sărbătorit 50 de ani de când revista „Aripi” reprezintă un adevărat simbol al Școlii Gimnaziale „Mihai Eminescu” Pitești, 50 de ani în care noi, elevi și profesori deopotrivă, ne-am dedicat cauzei nobile a educației, atingând performanțe în toate domeniile. „Aripi” a încununat în timp, toate eforturile depuse, fiind un colaj de sentimente și amintiri pentru absolvenții școlii. An de an, ambiția de a fi cei mai buni, de a ne depăși limitele și de a explora s-a materializat în publicarea acestei reviste minunate pe care oricine ar răsfoi-o cu drag.

Aripi, înălțați-vă cât mai sus!