Elevi cu care ne mândrim!Scoala Gimnaziala “Mihai Eminescu “ Pitesti este o institutie care pune la loc de cinste performantele extrascolare ale elevilor sai, fie ele sportive,  artistice sau apartinand oricarui alt domeniu, incurajandu-i pe acestia sa-si urmeze pasiunile si sa-si traiasca visele.

Unul dintre elevii foarte talentati ai scolii noastre este Patricia Maria Mihail, cls.a V-a D.

Cu siguranta multi dintre dumneavoastra o stiti de la nenumaratele manifestari artistice si serbari scolare la care a participat inca din  clasa pregatitoare, cand ne-a incantat  cu vocea sa minunata, caci, intr-adevar, acesta este talentul sau: vocea!

De un an de zile Patricia a intrat in lumea internationala a competitiilor muzicale, adaugandu-si astfel in palmares, pe langa multe premii nationale urmatoarele rezultate: un Premiu I si un Premiu II la Festivalul “Succesul tau”, Moscova, noiembrie 2017, Premiul II “Singer Stage” Malta, aprilie 2018.

Cea mai recenta participare a sa, sept.-oct. 2018 la competitia “Angel Voice” Belgrad i-a adus un premiu ce ne face sa visam la lumea vedetelor ce sunt idolii unor generatii intregi si care dau tonul in muzica: o invitatie la cea de-a 23-a editie a “World Championships of Performing Arts” ce se va desfasura la Hollywood, Statele Unite ale Americii, in iulie 2019!

Felicitari, Patricia! Go for the gold!