Ianis Cojocaru – medalie de argint la Olimpiada Europeană de Geografie pentru juniori


În perioada 24-30 iunie 2022, Serbia a găzduit a 7-a ediție a Olimpiadei Europene de Geografie (EGeo), desfășurată anul acesta în format on-line.

În urma barajului pentru stabilirea loturilor internaționale ale României, elevul Ianis Cojocaru de la Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” a fost selectat în lotul de juniori pentru EGeo 2022.Rezultatele lui Ianis în cadrul acestui concurs internațional au fost unele de excepție, continuând tradiția performanțelor din ultimii ani ale elevilor școlii noastre:

Medalie de argint la proba individuală pentru juniori


Medalie de bronz pentru echipa României la categoria Poster

ROMANIA-JUNIORS-POSTER-1


Felicitări, Ianis! Suntem mândri de performanțele tale și îți urăm succes în tot ceea ce faci!