Școala Gimnazială Mihai Eminescu Pitești are patru medalii la faza națională a Olimpiadei Naționale de Matematică, ediția 2023A 73-a Olimpiadă Națională de Matematică, eveniment major al matematicii preuniversitare, atât de aşteptat de minţile ascuţite ale elevilor pasionaţi de matematică, s-a desfăşurat anul acesta în trei oraşe din România: Slobozia (clasele V-VI), Brașov (clasele VII-VIII) şi Craiova (clasele IX-XIII).


Îl felicităm pe toți cei patru elevi ai Școlii Gimnaziale ,,Mihai Eminescu” Pitești pentru premiile / medaliile obținute, pentru reconfirmarea calității învățământului și educației matematice la nivelul instituției, și le mulțumim pentru contribuția pe care o aduc imaginii instituției noastre de învățământ.


Asociația Părinților Elevilor Școlii Gimnaziale Mihai Eminescu Pitești (APESMEP) a premiat în cadru festiv, elevii școlii care au avut rezultate deosebite la fazele naționale ale olimpiadelor naționale din calendarul Ministerului Educației.


Informații complete sunt disponibile accesând https://ssmr.ro/onm2023